O mnie

Moje zdjęcie

Stanisław JabłońskiModelarstwem bawię się już ponad 30 lat. Rozpoczynałem jak większość od samolotów w skali 1:100 ( w tym czasie były dostępne modele z byłego NRD i nieliczne wyroby krajowe w skali 1:72). W połowie 70tych lat w Polsce pojawiły się pierwsze modele z zachodu, od tego czasu dalej poświęcam wiele swojego czasu na zabawę z tym dziwnym hobby.W następnych latach zacząłem walczyć z modelami w skalach 1:48 i 1:32 jednak najbardziej przypadły mi pojazdy i figurki w skali 1:35 ( pewnie zostało mi to po odbytej służbie w armii) Obecnie prócz broni pancernej i figurek w skali 1:35, wykonuje także modele figurek ( 54mm 75mm 90mm i 120mm ). Od 2003r jeżdżę na konkursy i wystawy modelarskie. W tym czasie zdobyłem kilkadziesiąt pucharów ,kilkanaście statuetek, kilkaset medali i dyplomów . Moje modele można spotkać w różnych publikacjach krajowych i zagranicznych. Specjalizuję się w pojazdach z II Wojny Światowej, zwłaszcza niemieckich i rosyjskich. mój adres e-mailowy stanislawjablonski@op.pl

piątek, 7 września 2012

Pz. Kpfw.II Ausf F 1:24 Tasca


Wreszcie nowy model przygotowany do ustawienia na podstawce. W najbliższym czasie zaprezentuję go na nowej dioramce.

5 komentarzy:

 1. Beautiful beautiful and beautiful again...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you. In fact, both models are more intense colors. My pictures do not reflect this-but, unfortunately, a poor photographer with me.

   Usuń
 2. Mało się co nie nabrałem. Na początku myślałem, że to Pz.Kpfw II Ausf C (nie przeczytałem tytułu;) Jednakże po chwili zauważyłem pewne różnice. Inny układ szczelin obserwacyjnych kierowcy, dodana wieżyczka obserwacyjna dowódcy. Tę wersję produkowano w latach 1940-1943, ale ile sztuk wyprodukowano, tego nie wiem. Ładny model.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Model jest jeszcze bez dodatków i bez podstawki ( już w najbliższym czasie zaprezentuję na blogu ) Zdjęcia nie oddają rzeczywistych kolorów - niestety ale fotografia to nie jest moją mocną stroną .

   Usuń
 3. Proszę się nie "łamać". Ze swojego ekranu podziwiam Pańską pracę. Modele są bardzo dobrze wykonane i myślę że nie jednej osobie, która choć trochę interesuje się bronią pancerną, szczena by opadła

  OdpowiedzUsuń