O mnie

Moje zdjęcie

Stanisław JabłońskiModelarstwem bawię się już ponad 30 lat. Rozpoczynałem jak większość od samolotów w skali 1:100 ( w tym czasie były dostępne modele z byłego NRD i nieliczne wyroby krajowe w skali 1:72). W połowie 70tych lat w Polsce pojawiły się pierwsze modele z zachodu, od tego czasu dalej poświęcam wiele swojego czasu na zabawę z tym dziwnym hobby.W następnych latach zacząłem walczyć z modelami w skalach 1:48 i 1:32 jednak najbardziej przypadły mi pojazdy i figurki w skali 1:35 ( pewnie zostało mi to po odbytej służbie w armii) Obecnie prócz broni pancernej i figurek w skali 1:35, wykonuje także modele figurek ( 54mm 75mm 90mm i 120mm ). Od 2003r jeżdżę na konkursy i wystawy modelarskie. W tym czasie zdobyłem kilkadziesiąt pucharów ,kilkanaście statuetek, kilkaset medali i dyplomów . Moje modele można spotkać w różnych publikacjach krajowych i zagranicznych. Specjalizuję się w pojazdach z II Wojny Światowej, zwłaszcza niemieckich i rosyjskich. mój adres e-mailowy stanislawjablonski@op.pl

niedziela, 30 września 2012

1:35 T34/76 model 1943 Factory no 183 AFV Club


 Moim zdaniem modele firmy AFV są najlepiej odwzorowanymi replikami czołgów serii T34. Szkoda tylko że wersje z przeźroczystym kadłubem  nie zostały powielone w zwykłym szarym plastiku. Na początek przedstawiam zdjęcia  jeszcze nie ukończonego modelu.Model z dodatkowymi elementami zewnętrznymi i lekko poprawionym kamuflażem .


4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Thank you. I'm glad that you like my model. I hope it will be even nicer, when I completed it.

   Usuń
 2. Całkiem niezły. Widzę, że wziąłeś się za T-34/76 z wieżą "Myszka Miki" jak nazywali ją Niemcy, "nakrętką" jak nazywali ją Rosjanie. Wszystko się zgadza, brak bandaży gumowych na środkowych kołach nośnych. Tak to okres, kiedy Sowieci zaznaczali swą przewagę. Nie znam niestety "grażdanki" co tam jest napisane na wieży?

  OdpowiedzUsuń
 3. A czy czasami czołg z taką inskrypcją na wieży nie był wyposażony w miotacz płomieni? Czyli był wersją OT-34/76 ;)

  OdpowiedzUsuń