O mnie

Moje zdjęcie

Stanisław JabłońskiModelarstwem bawię się już ponad 30 lat. Rozpoczynałem jak większość od samolotów w skali 1:100 ( w tym czasie były dostępne modele z byłego NRD i nieliczne wyroby krajowe w skali 1:72). W połowie 70tych lat w Polsce pojawiły się pierwsze modele z zachodu, od tego czasu dalej poświęcam wiele swojego czasu na zabawę z tym dziwnym hobby.W następnych latach zacząłem walczyć z modelami w skalach 1:48 i 1:32 jednak najbardziej przypadły mi pojazdy i figurki w skali 1:35 ( pewnie zostało mi to po odbytej służbie w armii) Obecnie prócz broni pancernej i figurek w skali 1:35, wykonuje także modele figurek ( 54mm 75mm 90mm i 120mm ). Od 2003r jeżdżę na konkursy i wystawy modelarskie. W tym czasie zdobyłem kilkadziesiąt pucharów ,kilkanaście statuetek, kilkaset medali i dyplomów . Moje modele można spotkać w różnych publikacjach krajowych i zagranicznych. Specjalizuję się w pojazdach z II Wojny Światowej, zwłaszcza niemieckich i rosyjskich. mój adres e-mailowy stanislawjablonski@op.pl

niedziela, 16 grudnia 2012

1:35 T34/76 factory 183 AFV na podstawce.


Po dłuższym czasie wreszcie  "kaczorek" doczekał się podstawki. Podstawka ma bardzo prostą budowę mimo że składa się z ok. 800 pojedyńczych cegiełek.  W przyszłości może dodam jeszcze trochę śniegu.
5 komentarzy:

 1. Inaczej się prezentuje na podstawce. A gdzie reszta załogi? Poszli bimbru szukać? Fajnie prezentują się pociski. Dla przeciwwagi czekam na jakiegoś Panzera z tamtego okresu i miejsca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jeszcze inaczej w rzeczywistości-świetlówki jakie mam (2) dają inny odcień światła. Z lewej strony odcień lekko żółtawy a z prawej niebieski.Załoga poszła na miasto sobie coś ustrzelić i ..... Pociski i skrzynki to zestaw z MiniArtu- odwzorowane bardzo dobrze. A co następnego- już niedługo.

   Usuń
 2. Thank you. Soon I will show you something of wheeled vehicles.

  OdpowiedzUsuń